Wordpress Optimizasyonu neden yaptırmalısınız?

Neden WordPress Optimizasyonu Yaptırmalısınız?

Nasıl ki web sitelerine SEO çalışması yapılarak, sitelerin daha hızlı olması ve en üst sıralara çıkması sağlanıyorsa, aynı neden dolayı da wordpress optimizasyon işlemleri yapılır.

Burada amaç, web sitelerinin daha iyi olması, sürekli güncel kalması ve ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

WordPress hızlandırma işlemleri optimizasyon için yapılacak işlerin başında gelir. Çünkü 5 saniyeden daha uzun açılan sitelere ziyaretçilerin giriş yapması zordur. Daha doğrusu internet sitesi ziyaretçileri sabırsızdır. Bu kadar uzun süre web sitesine girmek için beklemezler. Onun yerine daha hızlı açılan alternatifler ararlar. Bu durum ise ziyaretçi sayısının düşmesine ve bir süre sonra da sitenin atıl duruma gelmesine neden olur.

Wordpress sitenizi hızlandırın

Sitenizi Mutlaka Hızlandırmalısınız

Tabi ki WordPress hızlandırma için yapılacak bir sürü şey var. Siz arkanıza yaslanın ve sitenizi en hızlı duruma getirme işini bize bırakın.

Mutlaka Okumalısın ! WordPress Güvenlik hakkında bilgi sahibi olmak için krydijital.com/wordpress-guvenlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Wordpress Siteniz Mobil Uyumlu Olmalı

WordPress Siteniz Mobil Uyumlu Olmalı

Artık dünya genelinde birçok kişi internete cep telefonundan bağlanıyor. Bireyler ve firmalar açısından bu durum aslında büyük bir avantajdır. Çünkü insanların çoğu cep telefonlarını gün boyu kullanırlar. Bu durum ise web sitenizin gün boyunca göz önünde olma ihtimali var anlamına gelir.

Peki neden bu durumu avantaj olarak ele almayasınız? Yani ortada büyük bir pasta var ve bu pastadan büyük bir dilim alma şansına sahipsiniz. Tabi ki doğru taktiklerle ve uygulamalarla…

WordPress mobil site hızlandırma hizmetimizle bu mümkündür. Tek yapmanız gereken bizleri aramak…

WP-Optimize Ayarları

En İyi WP-Optimize Ayarları

En iyi performansı elde edebilmeniz için bazı ayarlar yapıyoruz. Ne mi bu ayarlar?

 • Wp-optimize ayarları kapsamında, site yazılımınız ya da temanızı güncel tutuyoruz.
 • Pasif temalarınızı ya da yazılım kodlarını tamamen kaldırıyoruz.
 • Resimlerinizi ideal hale getiriyoruz.
 • Videolarınızı düzenliyoruz.
 • Mobilde de daha hızlı kullanabilmeniz ve daha iyi görünebilmeniz adına AMP eklenti ayarlarını ideal hale getiriyoruz.
 • Sitemap ayarlarını yapıyoruz ya da düzeltiyoruz.
 • Sliderlarınızı optimize ediyoruz.
 • Sunucularda bulunan error-log dosyalarını ve diğer hatalı dosyalarını gereği gibi siliyoruz.
 • Kullanılmayan görselleri ve videoları siliyoruz.
 • DDoS saldırılarına karşı güvenlik önlemi alıyoruz.
 • Geçilemeyen özellikte olan güvenlik sistemlerini web sitenize entegre ediyoruz.
 • Robots.txt dosyasını ayarlayarak, arama motorları botlarının sitenizi verimli bir şekilde taramasını sağlıyoruz.
 • Kötü amaçlı botların web sitenizde gezinmesine engel oluyoruz.
 • Devre dışı bırakılması gereken unsurları devre dışı bırakıyoruz.
 • Sıkıştırılması gereken dosyaları sıkıştırıyoruz.
Wordpress Site Sağlığı

WordPress Site Sağlığı

Nasıl ki bir bahçenin güzel hale getirilebilmesi için sürekli olarak bakımının yapılması ve zararlı otlardan temizlenmesi gerekir. İşte biz de wordpress site sağlığı için bir nevi aynı işlemleri yerine getiriyoruz.

Tabi ki işe öncelikle fazla olan dosyaları ve diğer içerikleri silmekle başlıyoruz. Daha sonra sitenin güvenliğini sağlıyoruz.

Sonrasında ise düzenli olarak sitenizin bakımını yapıyoruz. Böylelikle sağlıklı ve güçlü bir siteye sahip oluyorsunuz.

Wordpress GTmetrix Skoru

GTmetrix Score Ne Demek?

Web sitenizin performansını değerlendiren kaliteli bir sitedir. GTmetrix Score sitesinde, web sitenizi ayrıntılı bir şekilde analiz edebilir ve gerekli olan iyileştirmelerde bulunabilirsiniz. Tabi ki deneyimli ve işin uzmanı iseniz. Değilseniz, biz ne güne duruyoruz?

Tabi ki bizim kullandığımız başka yazılımlar ve yöntemlerde var. Burada önemli olan sitenizin analizini en iyi şekilde yaptığımızı ve gerekli önlemleri aldığımızı bilmenizdir.

Önemli olan sitenin bakımının ve düzenlenmesinin yapılmasından sonra, düzenli olarak kontrol edilmesidir.

Wordpress PageSpeed Test İşlemi

WordPress PageSpeed Test İşlemi Nedir?

WordPress PageSpeed Test işleminde sayfalarınızın açılış hızını test ediyoruz. Web sitenizde ne kadar sayfa varsa açılış hızını kontrol ediyoruz. Geç açılan sayfalar varsa, hızlı açılmasını sağlıyoruz.

Test sonuçlarını sizlerle de paylaşıyoruz. Tüm düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra, sitenizdeki sayfaların hızını korumak adına dikkat etmeniz gerekenleri de söylüyoruz.

Wordpress Gereksiz Tema ve Eklenti Kaldırma

WordPress Sitenizdeki Gereksiz Tema ve Eklentileri Kaldırıyoruz

Zaten optimize ayarları başlığı altında bu konuya değinmiştik. Ama yine de biraz detaylandıralım. Çünkü wordpress tabanlı sitelerde en sık yapılan hatalardan bir tanesi, sürekli olarak eklenti yüklenmesidir.

Kullanılmayan eklentiler, zamanla internet sitesinde ağırlığa neden olurlar. Hatta sitenin yavaşlamasının nedenlerinden birisidir. Gereksiz eklentiler temizlenmezse en iyi ihtimal ziyaretçi kaybına neden olurlar.

Wordpress Css ve Js Küçültme İşlemi

CSS ve Diğer Kodları Küçültüyoruz

CSS kodları zamanla başınıza iş açabilir. Bu yüzden bu tarz kodların sıkıştırılması, ayıklanması ya da silinmesi gerekir.

Özellikle web sitelerine görsel eklenmesine izin veren fazla CSS kodlarını küçültüyoruz.

Wordpress Resim Optimize İşlemi

Resimlerinizi Optimize Ediyoruz

Birçok kişi resimleri optimize etme olayını eklentiyle yapmaya çalışır. Ancak bu kısa vadeli ve geçici bir çözümdür. Ayrıca eklenti yüklemek, bir nevi risktir. Yani yüklediğiniz eklenti belki de virüslü olabilir ve bilgisayarınız ya da sisteminiz o virüs türünü algılamayabilir.

En sağlıklı yol, kodlamayla web sitesindeki resimleri optimize etmektir. WordPress optimizasyonu kapsamında en iyi yazılım uzmanlarının yardımıyla, web sitenizdeki resimleri en ideal boyutlarına getiriyoruz.

Wordpress php versiyonunu yükseltme

Hız için PHP Versiyonunu Yükseltiyoruz

WordPress optimizasyonu için PHP yazılımının en az 5.6.20 veya daha üstü sürümü gerekir.

Yükseltme işlemini tabi ki yönetim panelinizden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tabi ki bu işi de uzmanlarına bıraksanız iyi olur.

Wordpress CDN Ayarı

İçerik Dağıtım Ağı (CDN) Ayarlarınızı Yapıyoruz

Eskiden siteyi kullananlar, çoğu zaman siteye girmekte zorluk yaşıyorlardı. Bunun nedeni sunucunun web sitesinin bulunduğu ülkeden farklı bir ülkede olması idi. Ya da en azından sunucu oldukça uzaktaydı.

Daha sonra bir girişimci CDN adı verilen bir sistem buldu. Yani dünya genelinde ortak çalışan sunucular ağı… Bu sayede bulunduğunuz konumdaki sunucuları da kullanabilme imkanına sahip oldunuz.

Diyelim ki Amerika’dan bir kişi sitenizi ziyaret edecek. Web sitenizin bağlı bulunduğu sunucu ise Türkiye’de. Trafik yoğunluğu ve sunucunun bulunduğu ülkeye bağlı olarak Amerika’daki kişinin web sitenize ulaşması zor oluyordu. Ancak Amerika’daki kişi, CDN ağına bağlı Amerika sunucularından yararlanarak sitenize daha hızlı bağlanabiliyor.

Sistem kısaca bu şekilde işliyor. Tabi ki bu olayın gerçekleşebilmesi için bazı ayarların önceden yapılmış olması gerekiyor. İşte bu ayarları biz gerçekleştiriyoruz.

WordPress Optimizasyonu kapsamında içerik dağıtım ağı ayarlarınızı yaparak, yurtdışından da ziyaretçilerin web sitenize ulaşmasını sağlıyoruz.

Biz Daha Ne yapalım?

WordPress sitenizi hızlandırıyoruz, resimleri optimize ediyoruz, eee fazla olan kodları da kaldırıyoruz. Biz daha ne yapalım?

Tabi ki siz değerli müşterilerimize ne kadar çok hizmet versek, bizce azdır. Bu uğurda gücümüzün yettiği kadarıyla çalışmaya devam ediyoruz.

Ayrıca mobil uyumlu site ve daha fazlasını da gerçekleştiriyoruz.

WordPress optimizasyonu adına yapılması gereken neyse yapıyoruz. Bu faydalı hizmetimizden yararlanmak için bizlere web sitemizdeki iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Arayın ne yapabileceğimize bir bakalım.

Bize Yazmaktan Geri Kalmayın!

Görüşleriniz bizim için değerli.

Sadece 12 Saat İçerisinde Cevap Vereceğimizden Emin Olabilirsiniz 🙂

Sizi en üst düzeye çıkaralım Web Sitenizi Arama Motorlarının En Üstüne Çıkarın