SEO Hizmeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SEO Danışmanlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SEO danışmanlığı hizmeti günümüzde önem kazandı. Neden biliyor musunuz? Çünkü internet sitelerinin arama motorlarında üst sıralara yükselmesi ya da daha çok ziyaretçiye sahip olması gerekiyor. Yoksa internet siteleri yok olmaya mahkumdur.

Özellikle firmalar için SEO hizmetlerinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü firmalar için önemli olan sürekli müşteriye sahip olmalarıdır. Zaten bu amaçla, internet dışındaki mecralarda sürekli reklam çalışması yapılıyordu.

Günümüzde ise reklam faaliyetleri çoğunlukla internet mecrasına kaymaya başladı.

SEO ise internet sitelerinin ya da bizim tabirimizle internetteki dükkanların görünür olmasını sağlıyor.

SEO hizmetini nasıl veriyoruz?

SEO Danışmanlığı Hizmetini Nasıl Veriyoruz?

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler. SEO hizmeti ya da danışmanlığı olayında da bizim için de aynı durum geçerli. Aslında arama motorları kriterlerine internet sitelerinin uyum sağlaması olayının amacı aynıdır. Web sitelerinin hep en üst sıralarda yer almalarını sağlamak.

SEO danışmanlığı hizmetimiz tamamen web sitelerinin performansını artırmaya yönelik olarak işliyor.

Bu konuda neler mi yapıyoruz?

SEO Danışmanlığı Hizmetlerimizde Neler Var?

SEO Danışmanlığı Hizmetlerimizde Neler Var?

Öncelikle firmamız bünyesinde deneyimli ve alanında uzman SEO uzmanı barındırdığımızı belirtelim. Gelelim danışmanlık hizmetinde neler yaptığımıza:

 • Web sitesinin tüm sayfalarında H1, H2… gibi etiketleri ayarlıyoruz.
 • Meta açıklamalarını düzenliyoruz. Yani internet sitelerinizdeki sayfaların ne ile ilgili olduğunu özetliyoruz. Doğru meta açıklamalarını girmenizi sağlıyoruz.
 • Web sitenizde bulunan içeriklerinizin kalitesini belirliyoruz. Ayrıca içeriklerin nasıl olması gerektiği ile ilgili tavsiyelerde de bulunuyoruz.
 • Arama motorlarında görünür olmanızı sağlayacak anahtar kelimeleri bulmanızı sağlıyoruz. Anahtar kelime analizi yaparak, internet kullanıcılarının en çok aradıkları kelimeleri tespit ediyoruz. Ayrıca anahtar kelimelerle ilgili rakip analizi de gerçekleştiriyoruz.
 • Web sayfalarınızdaki anahtar kelime yoğunluğunu ayarlıyoruz. Böylece arama motoru botları tarafından spama düşmenizi engelliyoruz.
 • Web sitenizdeki sayfaların haritasını oluşturuyoruz. Yani site haritası oluşturuyoruz. Böylece arama motorlarının web sitenizdeki sayfaları daha kolay bir şekilde indekslemesini sağlıyoruz.
 • SEO danışmanlığı kapsamında web sitenizin hızını ayarlıyoruz.
 • Sitenizin mobil uyumluluğunu denetliyoruz ya da mobil uyumlu olmasını sağlıyoruz.
 • Google ve diğer arama motorlarının algoritmalarını takip ediyoruz ve web sitenizi algoritmalara göre güncelliyoruz.
 • Yaptığımız tüm çalışmalarla ilgili aylık ya da 3 aylık raporlar hazırlıyoruz.

Durun! Daha bitmedi! SEO danışmanlığı kapsamında aşağıdaki başlıkta yer alan işleri de yerine getiriyoruz.

Mutlaka Okumalısın ! Google ads danışmanlığı hakkında bilgi sahibi olmak için krydijital.com/google-ads-danismanligi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Site İçi SEO Çalışmaları

Site İçi SEO Çalışmaları

Yukarıda saydıklarımıza ilaveten, web sitenizdeki tüm içeriklerin kriterlere uyumlu olmasını sağlıyoruz. Mesela resim boyutlarını ayarlıyoruz. Makalelerinizin SEO kriterleri açısından düzgün olmasına dikkat ediyoruz. Video paylaşımlarınızı kontrol ediyoruz ve sayfa tasarımlarının kriterlere uyumlu olduğundan emin oluyoruz.

Site Dışı SEO Çalışmaları

Site Dışı SEO Çalışmaları

Site dışı çalışmalar genelde Backlink olarak adlandırılır. Yani web sitenize daha çok ziyaretçi gelmesi için yapılan çalışmalardır. Ziyaretçi sayısı çok ve arama motorlarının üst sıralarında yer alan web sitelerine link gönderilir ya da bu sitelere tanıtım yazısı verilir.

SEO danışmanlığı kapsamında doğru web sitelerinden hizmet almanızı sağlıyoruz.

Özellikle Sosyal medya mecralarını backlink kaynağı olarak kullanıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, backlink çalışmalarının herhangi bir hileye başvurulmadan gerçekleştirilmesidir. Yoksa ilk başlarda web siteniz gözle görülür bir yükselme yaşarken, daha sonrasında bir anda çöküşe geçer ve yapılan tüm çalışmalar da boşa gider.

Site dışı yaptığımız çalışmalar arasında SEO reklam hizmetleri bulunuyor. Yani web sitenize reklam alma ya da diğer mecralarda reklam verme hizmetini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Google Adwords başta olmak üzere sosyal medya mecralarında ve ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelerde de reklam çalışması gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca sosyal medya yardımıyla web sitenize trafik yönlendirmesi gerçekleştiriyoruz. Yani sosyal medya kullanıcılarının web sitenizi ziyaret etmesini sağlıyoruz.

Web sitenizdeki video içerikler için uygun olan anahtar kelimeleri kullanıyoruz. Bu kapsamda kafamızda oldukça ilginç fikirler var.

SEO Arama Motoru Kriterleri

Arama Motoru Kriterleri

SEO Türkiye olarak, arama motoru kriterlerini güncel olarak takip ediyoruz. Google arama motoru son olarak Penguen güncellemesi ile birçok şeyin değiştiğinin sinyallerini bizlere vermişti.

Geçtiğimiz günlerde ise Google, Passage Ranking adı verilen bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeye göre web sitesinde bulunan makale içerikleri bir bütün olarak ele alınmasının yanı sıra, makale içerisindeki paragraflar açısından da ele alınacak.

Yani arama motoru botları, makalelerde yer alan paragraflardaki anahtar kelimelere ve paragrafların kalitesine de odaklanacak.

Bunun anlamı, web sitenizde gerçekten de kaliteli makaleler yayınlamanız gerektiğidir. Makale ne kaliteli ise web sitenizin görünür olması ya da yükselmesi de o oranda daha iyi olacaktır.

Tabi ki burada arama motorlarının diğer güncellemelerine değinmeyeceğiz. Zaten SEO danışmanlığı açısından önemli olan danışmanların bu tür güncellemeleri takip etmesi ve ona  göre web sitelerinde güncelleme yapmalarıdır.

SEO işleminde neler yapmıyoruz

SEO Uzmanı Olarak Neler Yapmıyoruz?

İyi bir SEO firması olarak, aşağıda saydıklarımızı kesinlikle yapmıyoruz: 

 • Anahtar kelimeleri spam olarak kullanmıyoruz. Yani aynı anahtar kelimeleri üst üste kullanmıyoruz. Aşırı anahtar kelime kullanımı yapmıyoruz.
 • Link satın almıyoruz. Organik olarak linklerde tanıtım yazısı yayınlayarak, yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz.
 • Raporlama yapmama gibi tembellik kokan hareketleri gerçekleştirmiyoruz. Kesinlikle şeffaf davranıyor ve yaptığımız işin özetini sizlere sunuyoruz.
 • Jeneriğe yönelik ya da kalitesiz içerik sunmuyoruz. Böyle bir çaba ancak, kısa vadelerde size çok küçük şeyler kazandırır. Ancak uzun vadede web sitenize büyük zararlar verecektir.
 • Güncel algoritmaların takibini yapmama gibi bir olaya hiç girmiyoruz. Kesinlikle güncel olanı takip ediyoruz.

SEO Danışmanlığı Olarak Sık Sorulan Sorular

Aşağıda bizlere en çok sorduğunuz sorulara cevap vererek, merakınızı bir nebze olsun gidermeyi planlıyoruz.

Alacağınız hizmetin türüne ve süresine göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlar içiz bizlere ulaşın ve ayrıntılı bilgi alın.

Çünkü yanlış yapılan her çalışma, web sitenize zarar verecektir ve sonunda da web sitenizin kapanmasına neden olacaktır. Eğer firmanıza ait bir site varsa, yapılan çalışmalar doğrultusunda para kazanır ya da kaybedebilirsiniz. Bu yüzden iyi bir SEO danışmanlığı hizmetine kesinlikle ihtiyacınız olacak.

Bu soruya net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Ancak performans garantisi verebiliriz. Web sitenizin durumuna göre ortalama olarak 3 ay gibi bir sürede iyi bir performans elde edebilirsiniz.

Bize Yazmaktan Geri Kalmayın!

Görüşleriniz bizim için değerli.

Sadece 12 Saat İçerisinde Cevap Vereceğimizden Emin Olabilirsiniz 🙂

Sizi en üst düzeye çıkaralım Web Sitenizi Arama Motorlarının En Üstüne Çıkarın